Współpraca

Kołem się Toczy to jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce. Zdobywca wyróżnienia specjalnego i  wyróżnienia głównego w konkursie na Blog Roku 2013 – przez co został uznany jednym z trzech najlepszych blogów w 2013 roku w kraju. Jako autor, otrzymałem także tytuł Dziennikarza Obywatelskiego Roku 2013 za tekst: „Gdzie się podziały gruzińskie biesiady?” w konkursie organizowanym przez Wiadomosci24.pl. W roku 2014 wydałem książkę podróżniczą „Kołem się toczy: Przez Kaukaz i Bliski Wschód”, w 2016 „Twoją Samodzielną Podróż”, a aktualnie pracuję nad kolejnymi i kilkoma projektami. Zostałem też nominowany do prestiżowej nagrody „Travelery 2017” przyznawanej przez National Geographic Polska

Kołem Się Toczy to blog, na którym każdy, nawet początkujący turysta-podróżnik znajdzie coś dla siebie. Obszerne relacje z podróży bliskich i dalekich, fotografia, filmy, miejsca warte odwiedzenia, motywacyjne wpisy, praktyczne porady czy szeroko pojęty lifestyle.

Kołem Się Toczy w całym roku 2015 zanotował ponad 1.000.000 odsłon ponad, w 2016 ponad 1.300.000 odsłon, zaś średni pobyt na blogu wynosił ponad 7-8 minut – co jest rzadkim wynikiem wśród blogów w ogóle. Innymi słowy – blog jest czytany, nie tylko oglądany! Poniżej szczegółowe statystyki za ostatnie 30 i 90 dni.

Media społecznościowe i newsletter

W social mediach blog obserwuje ponad 46.000 osób (Facebook 21.000, Instagram 25.000, Twitter 800) zaś ponad 800 osób subskrybuje newsletter. Każdą kampanię wspieram też finansowo na Facebooku.

Można znaleźć mnie też na Hash.fm

Wyróżnienia 

Czytelnicy bloga

Moi czytelnicy to ludzie ciekawi świata, spełniający marzenia, aktywnie spędzający wolny czas, szukający inspiracji i motywacji do aktywnego spędzania czasu wolnego. Blog czytają ludzie podróżujących na własną rękę, ceniących sobie niezależność, jak również liczne grono preferujących wypoczynkowy styl podróżowania, nie stroniących od hoteli i restauracji. Na blogu każdy znajduje coś dla siebie.

Wiek czytelników bloga:

bez-tytulu

Wiek fanów na facebooku:

fejs

Według przeprowadzonej ankiety 90% czytelników nie widzi nic złego w współpracach z markami.

Propozycja współpracy – kontakt

Jeśli uważasz, że masz ciekawy, wpisujący się w tematykę bloga produkt lub usługę, zapraszam do kontaktu:

[email protected]

Adres i telefon podaję po wcześniejszym zapytaniu.

Możemy współpracować na wiele sposobów:

  • konkursu z nagrodami,
  • testowanie produktów,
  • artykuły,
  • wyjazdy, press tripy itp.
  • pisanie tekstów do magazynów, gazet, portali.

Jestem także (nawet przede wszystkim!) otwarty na nieszablonowe formy współpracy. Rozwijam serię poradnikowych książek, nad którymi istnieje możliwość objęcia mecenatu, kręcę filmy, czy też robię interaktywne panoramy 360 stopni, które w kreatywny sposób można wykorzystać w kampaniach

Patronat nad projektem, mecenat

Istnieje także możliwość zostania partnerem strategicznym bloga. W roku 2015 taki patronat objęło Sony Mobile, zostając moim partnerem technologicznym, zaś od 2017 roku zostałem Ambasadorem Olympusa. Otwarty jestem na inne propozycje, także spoza rynku technologicznego. Współpracami dającymi wiele możliwości są także mecenaty, które marki obejmują nad konkretną serią wpisów – jak chociażby PKO, nad serią wpisów o finansach osobistych. Mamy aktualnie kilka pomysłów na projekty i serie tekstów jak np. Kompendium wiedzy o zdrowiu i bezpieczeństwie w podróży (wiele fachowych i medycznych porad podpartych medyczną wiedzą Marty – współautorki bloga), czy chociażby „Wokoło Śląska” – promowanie mojego rodzinnego regionu.

Istnieje również możliwość wstawienia banera reklamowego linkującego jako osobnej reklamy, lub wsparcie całej kampanii. Link może prowadzić do Twojej strony lub też do wpisu sponsorowanego/konkursu na blogu.  Baner taki wyświetlany jest na każdej podstronie bloga, co z pewnością wielokrotnie zwiększy ilość odsłon Twojej strony/kampanii (przypominam, że blog notuje miesięcznie 90.000-120.000 odsłon). Poniżej propozycja wkomponowania banera reklamowego pod wpisem.

bANER
Przykładowe umieszczenie banera.

W zanadrzu mam też mnóstwo pomysłów na wpisy zarówno  motywacyjne, poradnikowe, relacyjne z krajów takich jak: Niemcy, Włochy, Rumunia, Norwegia, krajów Azji Środkowej, Rosji, Mongolii i wielu innych.

Współpracowałem między innymi z:

od stycznia 2017 jestem Ambasadorem Olympusa w Polsce

 

Media o mnie i blogu:

o-blogu-powiedzieli41

 

Przykładowe wpisy będące efektem współpracy:

Załączam też przykładowe referencje, które otrzymałem:

Pisuję także dla programu Autorzy Onetu, a także sporadycznie do ogólnokrajowych magazynów podróżniczych.

In English. Work with me!

Polish Travel Blogs

 

 

 

 

Information about me, blog and the opportunities for cooperation in English, you can find here. I am also part of the Polish Travel Bloggers community. Media kit you can download here, and sample references from German.travel, are here.

contact: [email protected]

Karol Werner

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz