Pierwszy raz na blogu?

Witam Cie serdecznie w moich skromnych, podróżniczych progach.

Skoro już tutaj zajrzałeś, to wnioskuję, że w jakimś stopniu zaciekawiło Cie to co robię, o czym piszę. Że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, bądź jesteś na blogu pierwszy raz i nie bardzo wiesz od czego zacząć czytanie. Znajduje się tutaj blisko 300 artykułów i tysiące fotografii, więc faktycznie łatwo można się zgubić. Jednak bez obaw, zaraz wszystko pokrótce postaram Ci się objaśnić. Zacznijmy!

Co to za blog?

IMG_9855Blog „Kołem Się Toczy” założyłem jeszcze na studiach w 2011 roku i od tamtego czasu – początkowo publikując sporadycznie, ostatnie trzy lata regularnie – staram się Was inspirować, zachęcać do podróży na własną rękę i pomagać je zaplanować. Piszę o podróżach zarówno dalekich, jak i lokalnych. Pieszo, autostopem, rowerem i samolotami – zawsze z aparatem, zawsze blisko ludzi, kultury i historii. To tak w bardzo telegraficznym skrócie. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o samym blogu lub o mnie, odsyłam tutaj.

Bardzo zależy mi na tym, aby treści – zarówno teksty, fotografia jak i filmy – były różnorodne, dobre jakościowo i ciekawe. Wkładam w pracę nad blogiem całe swoje serce i cały swój wolny czas. Niech świadczy o tym chociażby fakt, że w przeciągu całego 2015 roku, spędziłem nad blogiem aż 1100 godzin, co daje 45 dni bez przerwy. To bardzo dużo czasu, zwłaszcza, że pracuję normalnie na etat. Mam nadzieję, że widać tego efekty i jeśli Wam się spodoba to co tworzę, zapiszecie się do blogowego newslettera, gdzie będziecie otrzymywać poza tym tworzone specjalnie dla Was treści (m.in. Przegląd Tanich Lotów, czyli zestawienie najciekawszych połączeń z Polski).

Jak zacząć przygodę z blogiem?

Co najmniej dwa razy w tygodniu staram się uzupełniać blog o nowe treści. Na blogu znajdziesz relacje z podróży po ponad 35 krajach świata, które uporządkowane chronologicznie znajdziesz – tutaj. To najobszerniejsza część bloga, licząca grubo ponad 150 tekstów.

W dalszej części znajdziesz wiele praktycznych porad dotyczących zarówno sprzętu jak i przygotowania się do podróży. Mianowicie:

Poradnik taniego podróżowania
Porady praktyczne
Porady dla początkujących
Testy i zestawienia sprzętu, który używam

Poza częścią praktyczną, możesz też przeczytać wiele artykułów około podróżniczych. Dzielę je na cztery, regularnie uzupełniane cykle:

Dobrze wiedzieć – cykl o różnych ciekawostkach zarówno kulturowych, jak i historycznych. Staram się w nim pokazać świat jako miejsce ciekawe i jednocześnie zachęcić Was do pogłębiania wiedzy na własną rękę. To zdecydowanie moja ulubiona seria wpisów.

Ludzie są dobrzy – zasadniczo całym tym blogiem staram się pokazać, że ludzie są dobrzy, jednak tutaj zebrane zostały wszystkie artykuły najdobitniej pokazujące, że nie ma się czego w podróży bać, a świat jest pełen przychylnych, gościnnych i pomocnych nam ludzi.

Naj-lista – czyli cykl, gdzie przytacie o miejscach, które pod jakimś względem są wyjątkowe, jedyne takie na świecie. Pokazuję tutaj również różne zestawienia, zwane niekiedy jako „TOP-listy”.

Twarze Świata – cykl typowo fotograficzny, w którym pokazuję ludzi. Zobaczyć możecie tutaj galerie portretów dzieci ze 100 krajów świata, albo chociażby dowiedzieć się jak portrety dobrze robić.

Jeśli przeczytasz to co powyżej, co zajmie Ci naprawdę sporo czasu (ponad 250 artykułów), to zajrzyj jeszcze koniecznie do galerii fotografii podzielonej na poszczególnie odwiedzone państwa. Jak również obejrzyj filmy, które stworzyłem. Będzie mi miło, jeśli wynagrodzisz mi pracę subskrypcją nie tylko newslettera, ale także i kanału na youtube. Zwłaszcza, że regularnie uczę się nagrywania i montażu filmów, przez co będzie ich w przyszłości coraz więcej i będą coraz lepszej jakości.

Aktualne nowości na blogu – panoramy i podcast!

Staram się jednak cały czas rozwijać i tworzyć nowe, jeszcze ciekawsze treści. Ostatnimi czasy, obok nauki robienia filmów, postanowiłem urozmaicić lekturę bloga interaktywnymi panoramami 360-stopni, dzięki którym, możecie poczuć się jakbyście razem ze mną zwiedzali świat. Jest to wyjątkowy i unikatowy projekt w skali polskiej blogosfery podróżniczej. Mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu :)
 
 .
male z napisemi

Nagrywam także postcast, którego ukazało się już 5 odcinków. Polecam zerknąć, pobrać i posłuchać będąc offline :)

 

 

Podsumowując

To by było na tyle. Na koniec chciałem tylko zachęcić Cie jeszcze do obserwowania na bieżąco tego, co dzieje się u mnie dzięki Instagramowi i Facebookowi. Nawet jeśli przez jakiś czas nie ma nowy tekstów na blogu, z pewnością w tych kanałach znajdziecie coś ciekawego.

Dzięki Ci raz jeszcze, że postanowiłeś zajrzeć na mojego bloga i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej. A jeśli nie, to życzę Ci wszystkiego co najlepsze w życiu!

Karol Werner